Να ζητήσουν, οι Μητροπολίτες, οι δήμαρχοι και οι επίσημοι τοπικοί φορείς την απαγόρευση της περιφοράς αυτού του ειδώλου- καρικατούρας της δήθεν προσφυγοπούλας Αμάλ,( μεταξύ μας φέρνει λίγο της …κ. Κατερίνας στα νειάτα της) λόγω της παγκόσμιας αναστάτωσης που έχει προκαλέσει η επάνοδος των Ταλιμπάν- εξτρεμιστών στην Καμπούλ…!!!
Επειδή, διαβάζουμε ότι αυτό το είδωλο θα έπισκεφθεί και τον Πειραιά και άλλες πόλεις της πατρίδας μας ( και μάλιστα και τα Τρίκαλα με πρωτοβουλία του πολύ προοδευτικού δημάρχου- Προέδρου της ΚΕΔΕ ) , καλό θα ήταν να παρέμβουν οι Μητροπολίτες , να σταματήσει αυτή η παρέλαση όπου, οι ηθικοί αυτουργοί της θέλουν να τσεκάρουν τα αντανακλαστικά των τοπικών κοινωνιών…!!!Κι εμείς τους ανεχόμαστε παθητικά!
Επειδή, διαβάζουμε ότι αυτό το είδωλο θα έπισκεφθεί και τον Πειραιά και άλλες πόλεις της πατρίδας μας ( και μάλιστα και τα Τρίκαλα με πρωτοβουλία του πολύ προοδευτικού δημάρχου- Προέδρου της ΚΕΔΕ ) , καλό θα ήταν να παρέμβουν οι Μητροπολίτες , να σταματήσει αυτή η παρέλαση όπου, οι ηθικοί αυτουργοί της θέλουν να τσεκάρουν τα αντανακλαστικά των τοπικών κοινωνιών…!!!Κι εμείς τους ανεχόμαστε παθητικά!