Με μεγάλη επιτυχία συνεχίζονται οι συναντήσεις της Σχολής Γονέων της Ιεράς Μητροπόλεως Αργολίδος. Την Τετάρτη 6 Απριλίου 2016 στην αίθουσα του Πανταζής Royal στην Δαλαμανάρα πραγματοποιήθηκε η τέταρτη συνάντηση της σχολής Γονέων για το 2016. Ομιλήτριες ήταν η Αστυνόμος Β΄ Ιωάννα Ροτζιώκου με θέμα: «Τροχαία Ατυχήματα – “Η σιωπηλή επιδημία” και η Σχολική Σύμβουλος Γεωργία Καρούντζου με θέμα: «Ο σχολικός εκφοβισμός χτυπάει την πόρτα μας ,μορφές εκφοβισμού, τρόποι πρόληψης και αντιμετώπισης» Κατά την διάρκεια της συνάντησης, λειτουργούσε χώρος δημιουργικής απασχόλησης για τα παιδιά από εξειδικευμένους παιδαγωγούς του παιδικού σταθμού Δόν Πινέλο στο Ναύπλιο. Ο μητροπολίτης Αργολίδος κ. Νεκτάριος ευχαρίστησε όλους που παραβρέθηκαν στην τέταρτη ομιλία της Σχολής Γονέων και τόνισε πως αυτό δίνει κουράγιο σε αυτόν και τους συνεργάτες του να συνεχίσουν . Την ομιλία παρακολούθησαν μεταξύ άλλων , ο πρωτοσύγκελος της Μητροπόλεως αρχιμανδρίτης Χρυσόστομος Μιχαλόπουλος , ο αστυνομικός διευθυντής Αργολίδος Π. Πούπουζας , η πολιτευτής Σόνια Ταντάρου Κρίγγου, η διευθύντρια της ΔΕΥΑΝ Άννα Μαντά κα. Κατά την διάρκεια της ομιλίας συμμετείχε ο σύλλογος εθελοντών αιμοδοτών Δεσμοί Αίματος με ενημερωτικό υλικό για την εθελοντική αιμοδοσία και την δωρεά του μυελού των οστών.
![You are currently viewing ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2016/04/SXOLH_GONEON1.jpg)
ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
- Post published:7 Απριλίου 2016
- Reading time:1 mins read
You Might Also Like
![Εφ’όλης της ύλης συνέντευξη του Σεβ.Δημητριάδος κ.Ιγνατίου, στην TRT](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2016/10/1-300x200.png)
Εφ’όλης της ύλης συνέντευξη του Σεβ.Δημητριάδος κ.Ιγνατίου, στην TRT
![Πειραιώς: ”Ευχαριστώ τον κ. Καλαϊτζίδη και τον μέντορά του Δημητριάδος Ιγνάτιο”](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2016/10/pireos-serafim-300x200.png)
Πειραιώς: ”Ευχαριστώ τον κ. Καλαϊτζίδη και τον μέντορά του Δημητριάδος Ιγνάτιο”
![Συνέρχεται η Δ.Ι.Σ. και ασχολείται με τα …πανηγύρια!](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2017/05/dis-2016-2017-300x200.jpg)
Συνέρχεται η Δ.Ι.Σ. και ασχολείται με τα …πανηγύρια!
![Τα εγκαίνια του παλαιού Μητροπολιτικού Ναού Βεροίας με Πανορθόδοξη συμμετοχή](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2016/06/veroia-egkainia-300x200.png)
Τα εγκαίνια του παλαιού Μητροπολιτικού Ναού Βεροίας με Πανορθόδοξη συμμετοχή
![Εκδήλωση για τις ιερατικές οικογένειες και τους κατηχητές της μητρόπολης Λαγκαδά](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2016/02/00-lagada-300x200.png)
Εκδήλωση για τις ιερατικές οικογένειες και τους κατηχητές της μητρόπολης Λαγκαδά
![Προσκυνηματική αποδημία της ενορίας του Ι.Ν. Αγ. Νικολάου Ερμουπόλεως στην Εύβοια](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2016/11/surou-proskinima-1-300x200.jpg)