Στον Μητροπολιτικό Ιερό ναό του Αγίου Γεωργίου στην πόλη του Ναυπλίου σε μία κατανυκτική ατμόσφαιρα ο Ιερέας του ναού π. Ελευθέριος Μίχος λέγοντας το σήμερον κρεμάται επί ξύλου, περιέφερε τον σταυρό και τον τοποθέτησε στο κέντρο του Ναού. Η ακολουθία της Μεγάλης Πέμπτης έγινε παρουσία του μητροπολίτη Αργολίδος Νεκταρίου. Κάθε χρόνο εκατοντάδες πιστοί συγκεντρώνονται στον Μητροπολιτικό ναό για να παρακολουθήσουν τις ακολουθίες της Μεγάλης Εβδομάδας.
![You are currently viewing O ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΥ ΣΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΚΟ ΝΑΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ](https://www.exapsalmos.gr/wp-content/uploads/2017/04/agios-georgios-9.jpg)