Εγινε η παρουσίαση των ποιημάτων του Ιερέως Π. Ραφαήλ Βουγιούκα
Post published:13 Νοεμβρίου 2017
Reading time:1 mins read
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση της συλλογής ποιημάτων Της ψυχής το ακρογιάλι του π. Ραφαήλ Βουγιούκα. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στον καινούργιο πολιτιστικό χώρο του Φωτονίου (Fotonio events and mores) στην Άρια Ναυπλίου. Η διοργάνωση τελέστηκε υπό την αιγίδα του Ιδρύματος Γεωργία Σαμαρτζή- Πολιτεία αγάπης και της Ειδικής γραμματέως πολιτισμού Μαρίας Μαγδαληνής Κατσίλα (Ιστορικός αρχαιολόγος/Θεατρολόγος) η οποία έκανε και την απαγγελία έξι ποιημάτων. Την εκδήλωση προλόγισε η εικαστικός Σοφία Κωνσταντίνου. Ο συγγραφέας και ποιητής Μιμής Μάζης έκανε ανάλυση επιλεγμένων ποιημάτων. Η παρουσίαση έκλεισε με τραγούδια που ερμήνευσαν οι Ηλιάνα Ήλια και ο Δημήτρης Αναστόπολος υπό την διεύθυνση του μαέστρου Ιωάννη Ιορδάνογλου.
Στο τέλος υπήρξε για τους παρευρισκόμενους μια έκπληξη… ένα μικρό όνειρο!